VILA BRATISLAVA

Typ stavby RODINNÁ VILA
Charakter stavby REKONSTRUKCE, PŘÍSTAVBA
Místo stavby BRATISLAVA, SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Datum 1.10.2014
Klient SOUKROMÝ INVESTOR
Stupeň dokumentace SOUTĚŽ
Zastavěná plocha 350 m2
Kategorie: INTERIÉR, REKONSTRUKCE, RESIDENČNÍ
53_3 42x30

VILA BRATISLAVAsituace

Rodinný dům, který se nachází na severojižně orientovaných vinicích v Bratislavě s krásným výhledem na historické centrum města. Návrh řeší rekonstrukci stávajícího domu umístěného v malé rokli obklopené zelení, včetně jeho následovné dostavby.

Rozšíření stávajících prostorů je rozděleno do několika etap. V první etapě se řeší suterénní část, bazénová hala a technické zázemí. V další etapě se změny nejvíce dotýkají adaptace stávajícího obytného prostoru v 2.np a celková nástavba v 3.np. Cílem našeho projektu je navýšit standard a komfort bydlení, který z celého objektu vytvoří příjemné prostředí pro bydlení dle přání klienta.

6

Koncept vychází z připojení nových základních objemů, které rozšiřují pobytové plochy a jejich následné zjemnění měřítka. Nové objemy jsou připnuty ke stávajícímu domu i v suterénní části. 2.np je nahrazeno objemem, který stávající stavbu zvětší, uvolní a zároveň nám dovolí vytvořit nové exteriérové plochy, které propojí dům s okolními cestami. Stávající sedlová střecha bude nahrazena třetím kubickým objemem, který dává daleko větší možnosti při řešení vnitřních dispozic a využití střechy nad 2.np. Celkové otevření pobytových částí se snaží maximálně využít hodnotný výhled na okolí.

 

13 12

fasada3020SMALLDispoziční řešení domu reaguje na přání klienta a rozděluje jednotlivé provozy na pobytové, společenské a soukromé. Dispozice bude upravena ve všech prostorách domu a funkčně spojí stávající rd s přistavenými částmi.  V 1.np se budou nově nacházet garáže a zázemí pro bazén. Ve 2.np je v nové severní části situována bazénová hala. V jihozápadní části budou stávající prostory rozšířeny o zimní zahradu, pracovnu. Celé 2.np bude určeno pro denní pobyt a společenský způsob využití. Třetí np bude mít zcela soukromý charakter, který vystihuje velký obytný pokoj, na který volně navazuje ložnice. V nově navržených dispozicích je dům nově propojen s přilehlými venkovními plochami na několika úrovních.

10 9 8

FOTODOKUMENTACE – STÁVAJÍCÍ STAV

7

Nosný konstrukční systém je založen na monolitickém celku suterénní části, která je staticky tuhá a navazuje na stávající zděnou stavbu.

11

Základním materiálovým řešením fasády je šedá a bílá probarvená omítka s patinou, která je doplněna  obkladovým fasádním systémem z Cetris desek. Podlahy jsou řešeny základně dřevěnými parketami a kamennou dlažbou.  Jednoduchý design a čistotu domu zajišťuje skleněné zábradlí

z bezpečnostního skla. Užitím těchto materiálů se návrh ve svojí čistotě snaží harmonický a nenásilně doplnit stávající vzrostlou zeleň.  Dům respektuje soudobou atmosféru vinice a jejího okolí. Společná tonalita požitých barevných odstínů jednoduše spojuje stavbu v celek.

5

3

2

PORTFOLIO